Jak zarobić pieniądze…

Jak zarobić pieniądze i stać się bogatym.

Autorem artykułu jest klub cashflow

To jak zarobić pieniądze i stać się bogatym jest marzeniem prawie każdego. Jednak tylko nielicznym udaje się osiągnąć ten cel. Wielu osobom natomiast się to nie udaje niezależnie od tego jak bardzo się starają.
Jeśli jesteś jedną z osób, która szuka pomysłu jak zarobić pieniądze i stać się bogata, musisz zrozumieć, że jest to możliwe, ale tylko w przypadku zmiany sposobu myślenia i podjęcia kilku właściwych kroków.

Pierwszy krok w drodze do bogactwa to zmiana sposobu myślenia.  Musisz zrozumieć, że pieniądze powinny pracować dla ciebie.  Żeby jednak dla Ciebie pracowały musisz je najpierw mieć. Zdobyć je możesz oszczędzając. Jeżeli będziesz oszczędzał i uzbierasz odpowiednią kwotę to będziesz mógł zapędzić swoje pieniądze do roboty. Będą one wtedy pracować na twoją korzyść tak jak byś miał zatrudnionego pracownika. Tak samo jak osoba zatrudniona pracuje ciężko, żeby uczynić swojego szefa bogatym, tak samo ciężko mogą pracować pieniądze pozwalając Ci zarobić jeszcze więcej. Po pewnym czasie możesz dojść do punktu, w którym ty nie musisz pracować wcale, a pracują dla ciebie tylko pracownicy czyniąc cię coraz bogatszym i bogatszym. Tak samo może być z twoimi pieniędzmi.

Możesz mieć błędne przekonanie, że należy odkładać  tylko znaczne kwoty. Ale nawet odkładanie niewielkich kwot  może przełożyć się z biegiem czasu na uzbieranie dużych pieniędzy. Nie koniecznie trzeba być skąpym. Jeśli dokonasz sumiennej analizy swoich wydatków to za pewne okaże się, że wydajesz  pieniądze na wiele niepotrzebnych rzeczy. Z pewnością możesz coś oszczędzić jeżeli powstrzymasz się od wydatków chociażby na niektóre z tych rzeczy. Nawet niewielkie kwoty zbliżają Cię do finansowej wolności. Jak już pisałem  wcześniej, pieniądze są jak pracownicy i mogą pracować dla ciebie. Gdy już osiągniesz finansową wolność to będziesz mógł prowadzić życie wolne od trosk finansowych.

Jest też pewna grupa ludzi pielęgnujących błędne przekonanie, że lepiej cieszyć się chwilą obecną wydając swoje zarobione pieniądze niż je odkładać i inwestować. Ludzi Ci zapominają o tym, że nawet niewielkie krople wody mogą stworzyć potężny ocean. Powinni oni spojrzeć w przeszłość i zdać sobie sprawę z tego, że ich sytuacja jest taka, a nie inna tylko dlatego, że nie oszczędzali i nie inwestowali w przeszłości.

Powinieneś także przestać naśladować nieodpowiednie osoby. Jest wielu „samorodnych” milionerów. Powinieneś obserwować uważnie co oni robią i wdrożyć to w życie.

Jak już będziesz w stanie nazbierać sporą kwotę oszczędności to w pierwszej kolejności powinieneś pospłacać swoje długi jeżeli je masz.  Zacznij od spłacania tych najwyżej oprocentowanych i spłacaj je po kolei od tych najwyżej oprocentowanych do tych o najmniejszym oprocentowaniu.

Stanie się bogatym jest podróżą, nie punktem docelowym. Powinieneś się poruszać po ściśle wyznaczonym torze mając przed oczami swój cel. Jak już jesteś zdeterminowany do zapanowania nad swoimi finansami to jesteś na drodze do finansowej wolności. Po tym jak podejmiesz decyzję, że chcesz być człowiekiem finansowo wolnym powinieneś zacząć działać, bo samo tylko podjęcie decyzji nie uczyni Cię bogatym. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że po podjęciu zdecydowanych działań ich efekty zbliżające cię chociażby małymi krokami do finansowej wolności będą sprawiać Ci przyjemność.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.